Пам'ятник Тарасові Шевченку

Категории: Достопримечательности

вулиця Шевченка, 5\22, Кіровоград

Кіровоградський пам'ятник Тарасові Шевченку розташований у середмісті в сквері Шевченка перед будівлею Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей імені Т. Шевченка.

Автори пам'ятника - відомі київські скульптори Макар Вронський і Анатолій Гончар та місцевий кіровоградський архітектор Анатолій Губенко. Пам'ятник являє собою бронзову повнофігурну скульптуру Тараса Шевченка заввишки 2,8 м, встановлену на гранітному прямокутному постаменті (розміри 2,4 х 1,1 м), доповненому стилобатом. Загальне трактування постаті Шевченка є традиційним для радянської монументалістики і для манери М.К. Вронського, зокрема, - попри різницю в деталях пам'ятник нагадує споруджений на чверть століття раніше донецький, того ж автора.

Сучасний пам'ятник Тарасові Шевченку в Кіровограді — не перший у місті. Перший пам'ятник Кобзареві в Кіровограді було встановлено з нагоди століття від смерті великого поета 1961 року. Місце обрали перед збудованою 1958 року обласною бібліотекою для дітей. Однак пам'ятник виявився недовговічним — збудований із нетривких матеріалів він зруйнувався. Постало питання про заміну пам'ятника на тому ж самому місці. Відтак 24 грудня 1982 року в центрі Кіровограда було встановлено сучасний монумент Кобзареві. Рішенням Кіровоградського виконкому № 281 від 16 травня 1985 року пам'ятник взято на облік пам'яток міста, пише Вікіпедія.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Вікторія .Комплекс "Хащуватська трагедія"
Дякуємо за вірш!!!
Вікторія .Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Юля, якщо допомога потрібна від сайту "Тусовка", напишіть, про що мова. Якщо потрібна допомога по напрямку захисту…
Татьяна .Point: Місце зустрічі змінити не можна
Очень классная идея! Молодцы,что стараетесь для своих гостей!!!! удачи Вам и поскорее набирайте 15 000, я в вас верю....!!!!…