Площа Богдана Хмельницького

Категории: Достопримечательности

Кировоград, ул. Преображенская, 1

Площа Богдана Хмельницького - одна із двох центральних площ у місті Кіровоград, названа на честь українського гетьмана Богдана Хмельницького. Це другий за значимістю майдан міста. що розташований поміж вулицями Преображенською, Великою Перспективною, Декабристів та проспектом Винниченка. З неї виходить вулиці В'ячеслава Чорновола та Острівська. що веде на Набережну річки Інгул.

Майдан, де тепер міститься площа Богдана Хмельницького,  було розбито ще в середині XIX століття, й названо Банною площею, бо тут знаходились міські публічні лазні (від рос. баня). Після смерті міського голови, особистого почесного громадянина Івана Макеєва (1865 рік) Банну площу перейменували на Макеєвський бульвар. За СРСР майдан нарекли площею Декабристів. Після здобуття Україною незалежності (1991) зі встановленням у сквері по центру площі 1995 року пам'ятника Богданові Хмельницькому, площу було перейменовано вкотре, й вона дістала свою сучасну назву — площа Богдана Хмельницького.

Площа має важливе транспортне значення, традиційно тут розташовані зупинки таксі та кінцеві кількох автобусів. Рух площею йде по колу, пріоритет - транспорту, що заїздить на площу. Вихідними днями тут часто проводять ярмарки, а отже рух перекривають. Також час від часу тут проходять політичні мітинги і концерти.

На площі розташовані - Кіровоградський обласний академічний театр ляльок, Будинок побуту «Інгул» (на першому поверсі - Соціальни магазин), Будинок профспілок, численні офіси комерційних фірм. У центрі майдану влаштований невеликий сквер, у середині якого 1995 року було встановлено пам'ятник Богданові Хмельницькому (ск. А. Гончарук, О. Гончар, М. Вронський, арх. А. Губенко), що й стало, власне, архітектурним завершенням оформлення майдану.


Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Vladyslav C.Квест-комнаты CAPTIVITY GAME
Эта сеть уже несколько лет называется Escape Game! Страница не соответствует действительности! Смотрите сюда https://escape-game.com.ua/…
Ирина .Урочище "Каскады"
Побывали в урочище, полюбовались его красоте и необычности пейзажа кировоградщины. Какие же катаклизмы пережила…
Валентина .​Серебряное озеро (Скала)
Усадьба "У Портных, Валя и Вадим" хотим сказать спасибо нашим гостям которые посетили наш дом и палаточный городок…