Діти змінюють світ на краще!
Вважається, що влітку діти повинні відпочивати від проблем і зміцнювати
своє здоров’я. Педагогічний колектив МДЦ «Артек» разом із Всеукраїнським благодійним
Фондом « Надії і Добра» (кер.В.І.Довженко) вже дванадцятий рік поспіль
доводять,що можна поєднати соціальну та творчу активність дітей з їхнім відпочинком,
організовуючи міжнародний фестиваль «Змінимо світ на краще».
Цього року у рамках вже XII фестивалю відбувся також перший дитячо –
молодіжний саміт ОБСЄ , учасниками якого стали діти з 60х країн світу. Фестиваль
та саміт проходили у другій половині липня та першій половині серпня на базі
дитячих таборів «Янтарний» та «Кришталевий» МДЦ «Артек». Серед учасників фестивалю та саміту були вихованці народного шоу – театру
молодіжного клубу «Імідж» Кіровоградського обласного ЦДЮТ. (кер.Н.Долгополова).
Програма обох заходів була дуже насиченою. Фестиваль відкрився
урочистостями, в яких взяли участь діючий голова ОБСЄ міністр іноземних справ
України Леонід Кожара, радник Прем єр міністра України , голова всеукраїнського
благодійного Фонду «Надії і Добра» Валентина Довженко, Міністр соціальної
політики України Наталія Королєвська.
Не менш актуальною діти назвали проблему безпеки. На території багатьох країн, де проживають учасники саміту, і сьогодні є зони воєнних конфліктів, під час яких гинуть діти. Всі інтернаціональні загони підготували притчі про добро та зло, в яких мудрість різних народів знайшла втілення у театралізованих та музичних виступах дітей. Останньою важливою проблемою, яку обговорювали діти ,була проблема інформації .В час , коли інтернет простір стає переважною формою спілкування, виникають проблеми як із засобами комунікації у віртуальному просторі , так і зі якістю інформації , яку отримують із інтернет простору діти. Учасники саміту виконували різноманітні завдання організаційного комітету з пошуку та систематизації інформації її обробки. Вони створювали блоги своїх делегацій та розміщали на них свої враження про фестиваль, фотографії , висловлювали думки щодо запропонованих проблем. До послуг дітей було представлена Дитяча Інтернет мережа «Наш дім» , що створена за ініціативою Валентини Довженко у 2012 році.
Окрім того раз на 2 дні відбувалися дні культур. Ранок починався з
урочистих підйомів національних прапорів держав – героїв дня. Члени делегацій
одягнуті у національне вбрання вишиковувалися перед табором , учасники якого
стоячи шанували державну символіку своїх друзів. Після обіду відбувалися
ярмарки, під час яких діти 9- 10 країн зі сцени демонстрували зразки культури
своєї країни .Кожна країна оформлювала свій намет, в якому відбувалися
різноманітні конкурси , переможці яких отримували солодощі та сувеніри. Ввечорі на головному фестивальному майданчику у дворі артеківської школи проходили
дискотечні програми присвячені культурам різних країн світу , в яких активно
брали участь українські співаки, танцюристи та актори.
За окремою програмою відбувалися філармонійські концерти , в яких виступали виконавці на народних інструментах , виконавці малих сценічних форм та виконавці академічного вокалу. Для вихованців шоу – театру молодіжного клубу «Імідж» було дуже відповідально представляти Україну серед юних митців 17 країн світу із номером «Віднесена вітром».
Великою культурною акцією стала програма «Фестиваль крокує «Артеком» , в якій іміджисти брали активну участь разом із представниками 25 країн світу. Під час концертів для дітей, що відпочивали у різних дитячих таборах «Артеку», учасники фестивалю дарували їм кращі зразки різних культур народів світу. Заключними заходами фестивалю були закриття саміту ОБСЄ та День Миру. В них взяли участь Леонід Кожара, представник ОБСЄ Марія Грація Джаммарінаро, в.о. Генерального директора «Артек» Олександр Косих, керівник робочої групи ОБСЄ В’ячеслав Яцюк, представники дипломатичного корпусу в Україні , спонсори та ЗМІ.
На заключному засіданні саміту було прийняте Звернення дітей до ОБСЄ, голів держав , керівників міжнародних громадських організацій будувати світ , в основі якого повинні бути мир, повага, дружба та співробітництво. Звернення було підписано усіма учасниками з 60 країн та зачитано на урочистостях присвячених закриттю фестивалю. Заключне шоу «Від коріння до небес» об’єднало на великій сцені усіх учасників фестивалю. Режисерсько – постановницька група на чолі з автором ідеї та головним режисером дійства Віктором Книшом протягом 2х годин зуміли показати не тільки 2м тисячам глядачів , а й багатомільйонній теле та інтернет-аудиторії ( шоу транслював 1й національний канал) як самобутність, так і інтегрованість культур. Великі ляльки «Іміджу» , які протягом презентації культур різних континентів символічними рухами здійснювали перехід від одної культури до іншої , виступили з’єднуючим символом цих процесів. Бо лялька є в кожній культурі і шанується усіма народами світу.
Шоу представило світу також яскравих особистостей, дітей , творчість яких була об’єднана у картину «Дар божий». Призив фіналу став символічним - «Рушай вперед!» - а це орієнтир для дій, курс на втілення у життя 10 добрих справ , які були названі пріоритетними учасниками саміту.
А море, відпочинок? Цього також вистачило для усіх. Погода не підвела . Вистава у виконанні морських тварин у Ялті , екскурсія у Нікітський ботанічний сад, справили яскраві враження. Важливим є також те , що усі витрати за перебування у МДЦ «Артек» взяв на себе Фонд «Надії і Добра». Тому, стати учасником фестивалю та саміту змогли найкращі іміджисти , які протягом навчального року плідно працювали , чим заслужили собі путівки до яскравого літа.
автор - Наталія Долгополова, завідувач методичним відділом Кіровоградського обласного ЦДЮТ, керівник молодіжного клубу «Імідж».
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?