Повернення до традицій: майстер-класи до Великодня

26.04.14, 11:30

Коли приходить весна в Україну, пробуджується і воскресає природа, відроджується життя і надходять Великодні свята, беруться люди за давнє - прадавнє ремесло - розписування писанок.

Свято Пасхи, Великодня в Україні неможливо уявити без писанок і крашанок. Вони обов'язковий атрибут великоднього кошика, прикраси оселі, чудовий подарунок, це декоративні витвори - шедеври мініатюрного живопису, твори мистецтваякими можна безконечно милуватися.Писанка, крашанка, мальованка, шкрябанка, крапанка – це далеко не весь перелік назв, які вживаються щодо пасхального яйця, чи не найважливішого атрибуту Великодня. Саме тому Кіровоградський обласний художній музей започаткував мистецьку акцію - з метою відродження забутих традицій писанкарства нашого краю в рамках святкування Великодня проводити майстер – класи по виготовленню дряпанок, крапанок та написанню традиційних писанок для усіх бажаючих.

Активними учасниками зазначених майстер-класів стали учні 3 – х класів загальноосвітньої школи І ступеня № 37 (с. Нове), вихованці Дитячого Будинку «Барвінок», слухачі Вищої народної школи та відвідувачі музею.

Хочеться зазначити, що загалом було написано понад 250 писанок – їх по праву можна вважати мініатюрними творами мистецтва.

Пам’ятаймо, що писанка є рідкісним і дивовижним елементом нашої української культури і вона несе в собі часточку її унікальності.

Олена Степанок – завідуюча відділу науково-просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею
Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Вікторія .Ресторан "Япи"
Дякуємо, що повідомили. Ми внесли правки в опис
Вікторія .Майстер-клас з виготовлення Слаймів
Антоніно, будь ласка, наберіть організаторів - 050-067-44-43 - і спитайте
Ирина .Пиццерия "La Vita"
Ну не знаю были в Челентано цена дороже была и предложили 2 сыр мы согласились когда принесли то пицца воняла мы…