«Моє ім’я – Жінка!»

25 листопада в Кіровоградському
обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки «Моє ім’я – Жінка!» до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію
насильства над
жінками. Співорганізаторами
виставки є Кіровоградська обласна благодійна організація «Відкрите серце» за
підтримки Всеукраїнської благодійної організації «Позитивні жінки» в рамках
кампанії «16 днів проти гендерного насильства».
25 листопада 2000 року Генеральна
Асамблея ООН оголосила Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства
відносно жінок й запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям
проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до
цієї проблеми.

.jpg)
Аліна Ярославська сама зазнала усіх видів насильства по відношенню до себе, тому, як ніхто розуміє, якою незахищеною та вразливою буває жінка, коли вона залишається один на один зі своєю проблемою.
«Всі фотороботи, які увійшли до складу цієї експозиції, не є постановочними, вони створені з повітря й вогню, з води і землі, я можу бути різною. «Я мінлива, як небо під час заходу сонця, і стала як земля, на якій ти народився».

Чи багато жінок знають про свої права? Чи багато жінок знайомі з Конвенцією з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок? Згідно цьогорічної доповіді Міністерства соціальної політики України про виконання Конвенції, лише 39% знають, що вони законодавчо захищені від сексуальних домагань на робочому місці; 36% - що законодавчо заборонено фізичне насильство; 33% - що заборонено сексуальне насильство; 29% - про заборону психологічного насильства; 23% - про заборону економічного насильства в сім'ї. Україна наразі перебуває на підготовчому етапі до ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульської Конвенції).

На виставці представлені також живописні роботи з фондового зібрання обласного художнього музею, які розкривають тему жіночих образів.
Жіночий образ завжди хвилював художників протягом всієї історії. Жіночність, чуттєвість, краса, ніжність - це неповний перелік характерних рис, які притаманні представницям слабкої половини людства.
Переглядаючи роботи художників в жанрі портрету помічаємо, що жіночий образ зустрічається частіше ніж чоловічий. Можливо це тому, що жінці приділялося більше уваги, тому що художниками були колись переважно чоловіки. А можливо тому, що жінка завжди була ідеалом свого часу. Вона завжди вболівала однаково і за долю своєї сім’ї, і за долю Всесвіту.

Сподіваємося, що спільними зусиллями ми привернемо увагу громадськості до проблеми боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок.
Тетяна Костенко, науковий співробітник відділу Кіровоградського обласного художнього музею картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?