У Кіровограді відкрився новий музей

09.01.15, 14:00

У кіровоградській гімназії № 5 ім. Т. Шевченка сьогодні, 8 січня, до чергової дати визволення нашого міста від фашистських загарбників, відкрили новий музей історії, пише Гречка. Дві світлі зали музею містять експозицію, що розповідає про визволенна нашого міста під час Другої світової війни. Усі, хто працювали над створенням музею, в один голос запевняють – він покликаний виховувати патріотизм молоді.

Ідея створення Народного музею визволення Кіровоградщини від фашистських загарбників не нова. Вона виникла ще у 80-х роках минулого століття й руками ідейників була реалізована у місцевій школі № 22. 3 роки тому музей вирішили осучаснити і перенести його до гімназії № 5, адже у ній довгий час вчителювала учасниця кіровоградського підпільного руху Олена Бур’янова.

«Ми прагнули створити музей як потужний навчальний комплекс, який покликаний проводити музейні уроки, аби виховувати в учнів патріотизм»- розповідає директор гімназії Галина Война.

Основу музею складають оригінальні матеріали, які протягом 30 років збирались шкільними пошуковими загонами на території нашої області. Керівником археологічних робіт був незмінний директор музею, краєзнавець і педагог Віктор Присяжнюк. Експозиції містять безліч листів, фотографій, документів як часів ХХ століття, так і сучасності. Окрема зала музею присвячена пам’яті учасників АТО, які полягли захищаючи країну вже в ХХІ столітті. Світлини, прапори, листи та інші речі передають до стін музею і волонтери, і самі бійці військових частин кіровоградського гарнізону.

«Я хотів би, щоб цей музей був центром патріотичного виховання для всіх гостей нашого міста та області, щоб для усіх, хто виявить бажання відвідати цей музей, двері його зажди були відкриті. Зранку і до ночі. Я хочу, щоб ось тут виховувалось покоління» - говорить директор музею Віктор Присяжнюк.

Родзинкою музею є облаштована під оригінальний вигляд землянка. Тут і дерев’яні стіни, і полиці з картами, чорнильницями та апаратами зв’язку, і бушлати, кинуті на лежанку. Присутні на відкритті ветерани при першому ж кроці всередину заявили: «Схожа!»

«Тут зібрано все. Це правдива історія, яка написана потом і кровю тих, хто поліг тоді в бою, і це потрібно для нинішнього покоління - ділиться враженнями від музею ветеран-підпільниця Марія Майданюк.

У гімназії обіцяють, вже незабаром цей музей стане новим класом для учнів, адже там проводитимуть тематичні уроки історії та військової підготовки. Самі ж учні, які сьогодні зустрічали гостей, запевняють, раді відкриттю музею, а особливо ще й тому, що самі доклали багато зусиль до його створення.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!