На Кіровоградщині триває цікава ініціатива, в рамках якої школярі із міста Новоукраїнка вчаться бути справжніми шеф-кухарями та тренерами у приготуванні страв, готовими поділитися своїми знаннями із однолітками. Діти вчаться основам здорового харчування і вивчають крос-культурні аспекти їжі. Це стало можливим завдяки підтримці даного проекту програмою «Активні громадяни», що фінансується Британською Радою в Україні.
Майстер-клас у ресторані "Шинок"
Днями діти приїхали із Новоукраїнки у Кіровоград - на майстер-класи у ресторан "Шинок" та у кафе "Марракеш". Спершу вони - під керівництвом досвідчених шеф-кухарів ресторану "Шинок", - вчилися працювати із тістом. А пізніше дізнавалися від Жанни Січкар нове про чаї, що їх подають у кафе "Марракеш"- і про чорний чай, і про зелений, і навіть про Пу- Ер, про те, як правильно заварювати чай та про традиціі чаювання у різних країнах.
Майстер-клас у ресторані "Шинок"
- Діти люблять практичні предмети, але українські школи більше зорієнтовані на академічні заняття. Тим часом кулінарія – не просто чудовий предмет для вивчення міжкультурних відмінностей та міжпредметних зв’язків (математики, біології, тощо). Практична сторона приготування їжі розвиває у діток кінестетичні здібності – школярі можуть у буквальному сенсі шкірою рук, нюхом, на смак відчути всі етапи приготування страви, - розповідає керівник проекту Людмила Талашкевич.
Майстер-клас у ресторані "Шинок"
Більше того, у школі кулінарія традиційно вважається предметом для дівчаток. Таким чином, під час "уроків праці" дітей ділять на дві групи: дівчатка вивчають кулінарію, а хлопчики, наприклад, водіння авто чи випилювання із дерева. Це посилює гендерну напругу і призводить до нетерпимості. Тож у рамках проекту "Здорове харчування - цікаве спілкування!" ще й зведиться до нуля такий безглуздий сексистський підхід.
Майстер-клас у ресторані "Шинок"
Інший сильний аргумент для кулінарії як об'єкту соціального проекту – це те, що діти у процесі навчання орієнтовані на здорове харчування, на увагу до наукових ефектів впливу їжі. Разом із вчителями та батьками вони глибше розумітимуть важливості здорового харчування, а також наслідки нерозумного споживання шкідливих продуктів.
Майстер-клас у кафе "Марракеш"
На заняттях йдеться про продовольчі проблеми у світі, про важливість поєднання здорового харчування і спорту, про те, як бути екологічно свідомим громадянином Землі. Керівник проекту як викладач Новоукраїнської районної школи №8 веде навчання відбуватиметься на базі школи, але партнерами проекту є і місцеві кафе та ресторани, і фермерські господарства.
Майстер-клас у кафе "Марракеш"
Найближчим часом планується створити посібник «Кулінарні майстер-класи», в якому зібрати отриманий досвід та кращі практики, щоб поділитися із іншими школами. У тому числі посібник отримають вчителі-учасники навчального семінару у районі, який планується провести навесні. Більше про проект «Здорове харчування – цікаве спілкування!» можна дізнатися, звернувшись до Людмили Талашкевич за телефоном: 068-460-40-74, а також на сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/CookingProjectNovoukrain...
Чаї у кафе "Марракеш"
Нагадаємо, що на Кіровоградщині партнером програми «Активні громадяни» є Новоукраїнська районна громадська організація «Прес-клуб реформ». Цього року Британська Рада в Україні підтримала шість проектів за програмою «Активні громадяни» на Кіровоградщині. Детальніше про програму можна дізнатися, звернувшись до координатора Прес-клубу Вікторії Талашкевич за тел. 050-321-39-19 або у Facebook: https://www.facebook.com/groups/activecitizenskir...
Фото - Олена Карпенко
2343523436234372343823439234402344123442234432344423445234462344723448234492345023451234522345323454
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?