Кіно про війну
02.05.17, 18:00
Минулого тижня журналісти кількох ЗМІ побували на одному з військових полігонів десь між Кіровоградом і Олександрією, де проходять тренування, а насправді - справжню військову підготовку актори, які знімаються в гостросюжетному фільмі «Позивний Бандерас», режисер Заза Буадзе, продюсер Сергій Баранов. Фільм, який розповідатиме про війну на Сході України та непрості стосунки громадян України, які потрапили в різні виміри, заплановано випустити в прокат до Дня Незалежності.
…Після того, як була надана допомога і пораненого бійця під прикриттям автоматників було евакуйовано, актори пішли на перепочинок, а на передову, тобто до журналістів, вийшли режисер З. Буадзе, продюсер С. Баранов і актор О. Шульга.
Заза Буадзе каже, що зараз в українському кіно починається справді нова епоха, навіть становлення кіноіндустрії, перед якою стоїть завдання зняти по-справжньому якісне кіно і повернути в кінозали українського глядача, бо успіх картини настає тоді, коли про неї починають говорити люди.
Виходячи з цього, і новий фільм готуються знімати максимально реалістично, для чого і потрібні такі тренування, причому вони наскільки серйозні, що актори готові не згірше, ніж професійні військові. Сценарій пройшов експертне рецензування з боку учасників бойових дій, які внесли свої корективи, більше того, актор, який грає Бандераса, і насправді воював в період, про який йдеться. Це був «мир», коли в донецькому аеропорту відбивали ворожі атаки кіровоградські кіборги, а 14 вересня 2014 року загинув капітан ЗСУ, начальник дільниці Інгульської уранової шахти Олег Кулигін..
Те, що українське кіно виходить на новий рівень, підтвердив і головний продюсер фільму Сергій Баранов: «Бюджет фільму, який продюсує «Тріада продакшн», складає 39 мільйонів гривень. Причому, половину фінансує держава, а половину – інвестор, який планує отримати гарний прокат. Слава богу, що зараз український кінематограф почав розвиватися на своєму матеріалі, ми теж намагаємося бути максимально достовірними навіть у найдрібніших деталях, для чого в зйомках масових сцен будемо використовувати справжніх бійців, які нам допомагали в період збору матеріалу».
Для зйомок навмисне залучили «не розкручених» акторів, які працюють в різних театрах(представників театру-корифеїв серед них немає - автор), оскільки відоме обличчя знижує рівень довіри до подій на екрані. В організації процесу на Кіровоградщині труднощів немає, навпаки – всі йдуть назустріч. Цікаво, що і цей військовий полігон було створено за рахунок допомоги кіровоградських волонтерів.
Головний герой, актор Олег Шульга, офіцер запасу, дійсно воював з вересня 2014 про вересень 2015 року в Луганській області, а на запитання, чому позивний головного героя Бандерас, а не, скажімо, Котигорошко, посміхнувся: «Можливо, це мода на актора. А можливо - за співзвучністю з Бандерою, а взагалі, фільм україномовний, і не тому що ми так захотіли, так складається ситуація, бо відбувається активний і природний перехід на українську мову і якраз на фронті, хоча жодних мовних проблем там не існує. Але мене вражає, що за цей час в армії з’явилися україномовні фахівці найвищого ґатунку, і це сприймається цілком природньо».
Коли ми збиралися від’їжджати, з курилки долинув голос інструктора: «Насправді, там біль, кров, страх – там немає гарних картинок»…
І кілька суб’єктивних спостережень. Наш кінематограф дійсно відстав, і слава богу, що процес створення чи відродження українського кіно, і як мистецтва, і як ідеологічної складової, нарешті розпочався. Але ще більше відстало, а то і взагалі прямує не в тому напрямку, українське телебачення, з його безкінечними російськомовними шоу, «мильними», а то і взагалі російсько-ментівськими серіалами. Мабуть, знімати телесеріали про НАШУ війну було б і оперативніше, і дешевше, і продуктивніше. Фахівці і актори у нас є, справа за керівництвом телекомпаній. Чи таки за державою, яка повинна визначати інформаційну політику, особливо в період, коли потрібно захищати не лише землю, але і інформаційний простір? Іще одне, учасники кажуть, що всерйоз розглядається ідея створення версії з справжньою бойовою, тобто ненормативною лексикою. Не думаю, що це працюватиме на художній рівень картини.
Сергій Полулях
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?