Здоровий глузд у медіапросторі
Ми всі споживаємо інформацію – з екранів телевізора, з соціальних мереж або ЗМІ. Вона впливає на всіх, а особливо на людей поважного віку, яким важко відрізнити правдиву інформацію від фейку.
Саме тому кілька п’ятниць поспіль у Гончаренко центрі проходять заходи на тему «Як зберегти здоровий глузд в інформаційному просторі», які проводить Наталія Фенько - медіаекспертка, доцентка кафедри української мови та журналістики Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
Захід відвідують жінки та чоловіки поважного віку, які, як виявилось, проводять більше, ніж достатньо часу в інформаційному просторі. Пані Наталя провела експеримент як багато вони проводять часу на день в інтернеті, телевізорі і тому подібне. Були випадки коли не перевищувало трьо-чотирьох годин, і це нормально, а були й такі, що перевищували 16 годин проведення життя «онлайн».
Як же, будучи так багато часу у полоні медіа, відрізнити фейк від правди? У першу чергу інформація має впливати не на «емоціо», а на «раціо», і лише тоді ми будемо знати, що ми дивимось дійсно правдиву інформацію.
«Здоровий глузд є у всіх, але звичка заповнювати себе інформацією – вона дуже міцна. Тому треба знайти в собі сили і відволіктись від усіх від усього, спробувати хоча б тиждень пожити інакше. Є у мене студент, який не боявся експериментів, він абсолютно відімкнувся від усіх соціальних мереж на місяць-два. Я, чесно кажучи, думала, що він не витримає, але студент це зробив. Він почав читати книжки, завів нові знайомства, озирнувся навкруги. Сьогодні важко відмовитися від мереж, але мінімізувати ми можемо», - каже пані Наталя.
Отже, не треба боятися змін: не увімкніть телевізор перед сніданком, не слухайте радіо цілодобово, йдіть вулицями прогуляйтесь чи зустріньтесь з рідними. Все, що нам вважається важливим в медіапросторі, насправді таким не являється.
авторка - Дар’я Бондаренко
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?