​Відкриття краєзнавчого кабінету Анатолія Пивовара

31.08.22, 16:00

У День Державного Прапора України та напередодні Дня Незалежності України в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відкрили краєзнавчий кабінет Анатолія Пивовара – відомого українського історика, економіста, автора багатьох монографій з історії Степової Еллади, лауреата обласної краєзнавчої премії імені Ястребова, великого патріота України.

Цей проект був започаткований за ініціативи директора бібліотеки Валентини Животовської та завідуючої відділом мистецтв Світлани Ушакової, завдячуючи переданому приватному архіву, який складається з книг історичної тематики, авторських книг з регіональної історії нашого краю, історії України, дисків, ксероксів унікальних документів, фото, мап, особистих речей Анатолія Васильовича Пивовара. Документи, книги, мапи, з якими працював Анатолій Пивовар, передала бібліотеці його дружина Катерина Пивовар, з упевненістю, що вони зацікавлять нових дослідників.

Частина архіву буде представлена в експозиції обласного краєзнавчого музею, «краєзнавчий кабінет» в обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, частина документів буде передано до Державного Архіву Кіровоградської області. До фонду Олександрійського міського музейного центру імені А.Ф. Худякової Group також передана частина особистих документів, речей, книг з архіву Анатолія Пивовара.

Захід зібрав істориків, краєзнавців, тих хто мав честь спілкуватися, працювати, проводити цікаві наукові розробки з Анатолієм Васильовичем. Присутні згадували його як дивовижну особистість, невгамовного, ґрунтовного, неперевершеного дослідника, який навіть після своєї передчасної смерті продовжує консолідувати історико-краєзнавчу спільноту, спонукаючи її до нових відкриттів. Адже все, що робив Анатолій Пивовар, мало єдину ціль – відкривати, показувати та розповідати українцям про землю, на якій вони живуть, про генетичний зв’язок з пращурами та могутнє коріння, що живить наш дух сьогодні, в часи великих випробувань.

Захід став першим кроком в роботі над архівом науковця.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!