Не дивись російське, російське вбиває!
![](https://d.tusovka.kr.ua/data/news/010064/images/main/in-text-наративи_1.jpg)
Антиукраїнським наративам у російському кінематографі була присвячена бесіда, яка відбулася в бібліотеці імені Дмитра Чижевського минулої суботи. Говорили про аспекти, пов’язані з вихованням у росіян ненависті до України та українців за допомогою кінематографа. Виконуючи ідеологічні замовлення, російські кіно митці десятиліттями нав’язували і продовжуюсь нав’язувати глядачеві негатив по відношенню до нашої країни.
Якщо за радянських часів українець зображувався неосвіченим, часто нерозумним меншим братом, що підкреслювало меншовартість українського народу, то в сучасному російському кіно українці часто постають підступними, жорстокими, хоч і досі неосвіченими колаборантами та зрадниками. Прикладом можуть слугувати фільми «Біла гвардія», «Матч», «Ми з майбутнього – 2», «Брат – 2».
Російська пропаганда сьогодні використовує кінематограф як засіб для поширення антиукраїнських настроїв серед власного населення, а також пропаганди ідей «русского мира» в Україні. Українських історичних діячів, українських героїв зображають русофобами та антисемітами, бандитами, що тероризують місцеве населення. А усе українське та україномовне набуває негативного забарвлення: відбувається повернення до пропаганди сталінських часів, коли україномовний персонаж обов’язково був антагоністом, якому протистояв позитивний російськомовний герой.
Але на противагу російському кіно є сучасний український кінематограф, який є дієвим
інструментом у протистоянні російській інформаційній агресії. Фільми «Поводир»,
«Майдан», «Війна заради миру», «Століття Якова», «Червоний», «Кіборги», «Чужа
молитва», «Донбас», «Король Данило», «Позивний Бандерас», «Крути», «Захар
Беркут» сьогодні відіграють важливу роль у формуванні патріотичних почуттів
громадян, їхнього прагнення до історичної правди та справедливості.
За інформацією бібліотеки ім. Чижевського
Комментарии
Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!Что мне даст регистрация?