​Театральний рух на терені краю в ХІХ столітті

20.06.24, 10:00

У Кропивницькому на червневе засідання клубу «Історія краю в іменах», що пройшло у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського, зібралися шанувальники і шанувальниці Мельпомени. Присутніх зацікавила і заінтригувала тема «Легенди театральної сцени».

Як виявилося, у позаминулому столітті до нашого міста приїздили мандрівні трупи, очолювані антрепренерами Іваном Штейном, Людвігом Млотковським, Данилом Жураховським, Григорієм Виходцевим та багатьма іншими. На театральній сцені Єлисаветграда виступали відомий чорношкірий англійський трагік Айра Олдрідж, знані драматичні актори та акторки - Василь Самойлов, Микола Рибаков, Марія Савіна, Василь Андрєєв-Бурлак, Митрофан Іванов-Козельський та інші.

Учасникам і учасницям заходу розповіли й про маловідомі сторінки історії Бобринецького та Єлисаветградського аматорських театральних гуртків, в діяльності яких брали участь Марко Кропивницький та Іван Тобілевич.

Не менш цікавою була розповідь про постановку в Єлисаветграді драми «Назар Стодоля» Тараса Шевченка та знаменитих «Вечорниць» Петра Ніщинського, про створення Марком Кропивницьким у нашому місті знаменитої трупи, що увійшла в історію вітчизняного театрального мистецтва як трупа корифеїв.

Завершилося засідання клубу музичним дарунком: прозвучала пісня «Ой, закувала та сива зозуля», яка увійшла до знаменитих «Вечорниць» та стала класикою вітчизняного музичного мистецтва.

Наступне засідання клубу «Історія краю в іменах» буде присвячене братам Юрам, Івану Мар’яненку, Володимиру Магару, Володимиру Давидову та Олександру Загарову.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!