Як написати грантову заявку на проекти та конкурси ЄС?!

05.11.17, 16:00
Костянтин Ромашко та Любов Ропало
Костянтин Ромашко та Любов Ропало

Перші три дні листопада для Кіровоградщини ознаменувалися низкою інформаційних заходів від Представництва Європейського Союзу. Зокрема, у Прес-клубі реформ відбувся тренінг із написання грантових заявок для проектів та конкурсів ЄС. На нього завітало біля сотні представників громадських організацій, бізнесменів, представників влади міста та Кіровоградської області. Люди приїздили навіть більше, аніж за 100 кілометрів - із Кривого Рогу та Світловодську.

Під час заходу учасники дізналися про грантові програми ЄС, їхні види, особливості написання грантових заявок тощо. Можна було не лише отримати джерела для пошуку необхідної інформації про гранти ЄС, але й практичні поради від експертів щодо складання заявок на них. Зокрема, своїми знаннями і досвідом поділилися Любов Ропало, експертка з розробки та подання грантових заявок із міста Черкаси та Юргіс Вілчінскас, керівник відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні.

Юргіс Вілчінскас
Юргіс Вілчінскас
Пан Вілчінскас презентував грантові програми та можливості від Євросоюзу. І, звісно ж, навів приклади вже реалізованих проектів по всій Україні. Зокрема, він акцентував увагу присутніх на можливостях таких програм, як ERASMUS+, HORIZON 2020, COSME, а також «Креативна Європа». Крім того, Юргіс Вілчінскас розповів про офіс програми «EU4Business», що був відкритий цього літа у Кропивницькому – на базі Торгово-промислової палати. Також йшлося про підтримку реформ у різних пріоритетних сферах. Мова про реформу децентралізації та програму «U-LEAD», яка відкрила Центр розвитку місцевого самоврядування у Кропивницькому у квітні.

Любов Ропало
Любов Ропало
Що ж стосується конкретних порад щодо написання проектів, то про це говорила Любов Ропало. На її думку, за кожним успішним проектом в першу чергу стоїть команда, а успішна команда - це та, де всередині є ефективна комунікація.

- Коли всі члени команди чітко розуміють свої завдання, постійно комунікують і знаходяться на "одній хвилі", результат гарантований!, - переконана експертка із Черкас. Пані Любов наголосила, що вихідною точкою кожного проекту, який претендує стати успішним, є визначення його проблеми. А ви вже розібралися з обґрунтуванням проблематики свого проекту? Тоді до справи! Пишіть проект, шукайте фінансування і втілюйте свою мрію у життя!

Наостанку скажемо, що інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» – це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів), які Представництво ЄС в Україні проводить по всій Україні. Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Валентина .«Мама весь час очікувала, що чорний «воронок» приїде і…
Скільки таких історій досі залишаються у сімейних колах!!! Іх необхідно оприлюднювати і писати- писати. Аби не…
Людмила .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Вона ж наша зірочка! Олю, завжди рада)
Людмила .Що ви знаєте про НАТО? Вікторина на знання історії Альянсу…
Приємно, що стільки вірних відповідей!