​Медпрацівники вчаться толерантності по відношенню до ВІЛ-позитивних

22.04.19, 12:00

У Кропивницькому стартувала серія одноденних тренінгів з формування толерантного ставлення медичних працівників до людей, які живуть з ВІЛ. Із запланованих 60 медичних працівників пілотних закладів проекту HealthLink «Подолання стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, у медичних закладах України, як основного бар’єру до тестування та лікування», наразі навчанням охоплено майже сорок осіб.

- Тренінги направлені на підвищення потенціалу медичної спільноти щодо обізнаності у темі ВІЛ. Це, у свою чергу, забезпечить уникнення або зменшення випадків стигматизації і дискримінації клієнтів, надання більш якісної професійної допомоги людям, які живуть з ВІЛ. Це, відповідно, допоможе досягти цілей «90-90-90» та наблизить до зупинення епідемії ВІЛ. Завдяки об’єднанню неурядової організації та медичної ми допоможемо ВІЛ-позитивним людям відчувати нашу підтримку і допомогу, - коментує актуальність тренінгів виконавчий директор Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Костянтин Данильченко.

Тренери – головний лікар Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру Галина Горенко та лікар-інфекціоніст Ірина Панченко розповідають про причини виникнення таких явищ як стигматизація та дискримінація, постконтактну профілактику ВІЛ, шляхи передачі, норми законодавства у сфері охорони здоров’я та протидії ВІЛ/СНІД в Україні, права людей, які живуть з ВІЛ, медичних працівників, їх обов’язки надавати якісні медичні послуги пацієнтам з ВІЛ-інфекцією.

Учасники тренінгу відзначають актуальність і важливість поданої інформації.

- Після тренінгу змінилося ставлення багатьох присутніх до людей з ВІЛ. Ми на прикладах розібрали, що таке «стигма» і «дискримінація», як вона впливає на долю людей. І ми поставили себе на місце ВІЛ-позитивних. Відповідь одна: потрібно бути толерантними. Якщо змінити ставлення до людей з ВІЛ, відповідно у суспільстві знизиться стигма і дискримінація, люди з ВІЛ не будуть боятися звертатися за медичною допомогою, - ділиться враженнями учасниця тренінгу Галина Шишелюк.

Тренінги триватимуть протягом квітня в рамках проекту HealthLink «Прискорення сталої відповіді епідемії ВІЛ/СНІД на Кіровоградщині» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Vladyslav C.Квест-комнаты CAPTIVITY GAME
Эта сеть уже несколько лет называется Escape Game! Страница не соответствует действительности! Смотрите сюда https://escape-game.com.ua/…
Ирина .Урочище "Каскады"
Побывали в урочище, полюбовались его красоте и необычности пейзажа кировоградщины. Какие же катаклизмы пережила…
Валентина .​Серебряное озеро (Скала)
Усадьба "У Портных, Валя и Вадим" хотим сказать спасибо нашим гостям которые посетили наш дом и палаточный городок…