Як перетворити сміття на електроенергію?

23.11.21, 14:00

Про це розповіла спеціальна спікерка онлайн медіашколи з питань відновлювальних джерел енергії Неля Желамська. Вона є речницею компанії "Ecostyle" - сучасного оператора у поводженні з твердими побутовими відходами, що займається вивезенням і захороненням твердих побутових відходів у Кропивницькому.

Наразі у місті реалізований проект дегазації міського сміттєзвалища. Згідно законодавства України до 1 січня 2020 року всі компанії, які орендують сміттєзвалища в України, мали облаштувати системи дегазації цих звалищ. Компанія, яка робить екологію у Кропивницькому кращою, запустила спецустановку, що перетворює метан на електроенергію. За рік Кропивницький продукує 100 тон сміття. Тому тут прагнуть використати якомога більше сміття для виробництва електроенергії. На сьогодні діє 55 свердловин, які продукують електроенергії 530 кіловат на годину. За «зеленим тарифу» вона йде у загальну мережу

Як розповіла пані Неля, населення мікрорайону, де розташовано звалище, страждало від частих пожеж на полігоні. На сьогодні компанія ліквідувала цю проблему. І головне, що площа полігону зменшилась з 18-ти до 4 га. Зараз це санітарна зона, яку компанія засадила травою До речі, перша установка для дегазації з’явилась у 30-х роках в США. Цю інформацію слухачі медіашколи прослухали у рамках другого модуля, який відбувся в онлайн форматі.

Під час навчання спікери медіашколи В’ячеслав Комар, Сергій Кравчук та Віктор Дядькович розповідали слухачам з Кіровоградської та Черкаської областей про відновлювальну енергія, розвиток ВДЕ у світі, стратегію України щодо розвитку виробництва електроенергії з ВДЕ, законодавчі нормативи, які регулюють ВДЕ, а також вплив ВДЕ на режими електричних мереж.

Завершальний модуль для журналістів Кіровоградської та Черкаської областей відбудеться 25 листопада. Грантова ініціатива «Освіта з питань відновлювальних джерел енергії для регіональних журналістів» реалізується Вінницький прес-клуб за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки.Комментарии

Еще нет комментариев к этому материалу. Будьте первым!
Напишите ваш комментарий
Комментарий:

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

Ольга .​НАТО й Україна: співдружність заради миру й безпеки: долаємо…
Пані Людмило, дуже цікава стаття, дякую! Окрема подяка, що написали про нашу доньку❤️
Оксана .​Варити борщ чи йти в депутатки? Як гендерні квоти урівноважили…
Дуже глибоке та цікаве дослідження. Моя особиста думка як журналіста з приводу теми є такою. Присутність та потенціал…
Вікторія .Гаряча лінія для консультацій з питань захисту прав дітей…
Доброго дня! Це ви пишете на інформаційний новинний сайт. Якщо вам потрібна вам допомога - телефонуйте Номер 116111…