Столярний цех, швейна майстерня, дизайн-школа, зелений хутір, жіночий хаб, клуб спортивного туризму – такі соціальні підприємства можуть з’явитись у Кропивницькому вже незабаром, адже 19-го червня майже шість десятків підприємців, громадських активістів, викладачів, митців, айтішників, журналістів зібрались у креативному просторі KOWO на «гараж ідей» для соціального підприємництва....
Реалізація конституційних прав громадян України щодо вільного вибору зайнятості і захисту від безробіття незалежно від національності, статі, віку, соціального стану, політичних і релігійних переконань потребує створення та діяльності державного органу з питань зайнятості населення. Для реалізації політики зайнятості населення створено Державну службу зайнятості, діяльність якої фінансується з Державного фонду сприяння зайнятості. Послуги цієї служби надаються безплатно.
Досвід країн з розвиненою економікою свідчить, що інвестиції в людські ресурси зростають, оскільки є необхідною умовою модернізації виробничих систем. Така політика проводиться на рівні як держави, так і окремих господарських об’єктів. У Франції, наприклад, з державного бюджету на зайнятість виділяють 6,8% коштів, а відрахування підприємств, соціальних установ, різні внески за обсягом майже в 1,5 рази перевищують надходження з бюджету.
Державна активна політика зайнятості передбачає розробку програм сприяння зайнятості. Ці програми можуть охоплювати як окремі категорії населення, передусім маргінальні групи: молодь, жінок, інвалідів, так і специфічні випадки загрози безробіття, зумовлені економічною або іншою ситуацією (демографічним, політичним, стихійним лихом тощо).
Зниженню шкідливості умов праці та їх трудомісткості сприяє науково-технічний прогрес. Виділяють дві групи соціальних результатів упровадження нової техніки: а) поліпшення виробничого середовища, насамперед умов праці (забрудненість, безпека праці, температурний режим, шумовий та вібраційний фон тощо), і б) поліпшення стану навколишнього природного середовища, що проявляється у ліквідації чи скороченні забрудненості техногенними викидами повітряного басейну, водоймищ, землі.
Слід наголосити, що створення нових постійних і тимчасових робочих місць у сучасних умовах значною мірою залежить від розвитку малих підприємств і кооперативів. Нині в Україні на них припадає приблизно 60% загальної кількості зайнятих у недержавних структурах.
Ринок праці – це сукупність соціально-економічних відносин з приводу зайнятості та використання працівників у суспільному виробництві.
Куди поїхати відпочивати влітку? Саме це питання наразі турбує більшість українців. Бо справді, куди? Адже, відправляючись у літню подорож, ми прагнемо і відкрити для себе нові країни, і задовольнити свою пристрасть до пригод, і, авжеж, поліпшити здоров’я. Спільно з центром міжнародних послуг «САМІТ» ми підготували варіанти, які допоможуть визначитися з планами на літо....
З 18 червня по 18 липня «Енергетика майбутнього» запрошує усіх бажаючих отримати консультацію стосовно будівництва сонячних електростанцій!...
Днями у приміщенні медичного коледжу відбулась велика медична конференція, на яку з’їхались медики з усієї Кіровоградської області. Близько ста гостей заходу більше трьох годин обговорювали стан медичної галузі в області, хід медичної реформи та готовність до неї медичних закладів, лікарів і місцевого самоврядування....
ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ